Kalkulator odominanty (wartości modalnej)

Obliczanie online dominanty, wartość modalnej, mody, wartość najczęstszej.
Dominanta (wartość modalna, moda, wartość najczęstsza) to jedna z miar tendencji centralnej, statystyka dla zmiennych o rozkładzie dyskretnym, wskazująca na wartość o największym prawdopodobieństwie wystąpienia, lub wartość najczęściej występująca w próbie. Dla zmiennej losowej o rozkładzie ciągłym jest to argument, dla którego funkcja gęstości prawdopodobieństwa ma wartość największą.
Dominantą, w sensie szkolnym, nazywamy wartość występującą w danym zbiorze najczęściej.
Dominantą może być więcej niż jedna wartość np. w zestawie 1, 2, 2, 3, 5, 5, 7 dominantami są 2 i 5.

Zobacz również

Polecany kalkulator odominanty (wartości modalnej) (2)

      2 + 5 = ?    
Jak oglosic upadłość konsumencką w Holandii? Hi there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick. I'm thinking about making my own but I'm not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? Many thanks Jak napisać wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
DODAŁ: Bettye DNIA 2023-08-24 11:26:32
2.5.5.5.5.7.7.7.7.1.0.1.
DODAŁ: gjgjh DNIA 2023-07-05 09:42:13

Ze względu na ograniczoną dokładność reprezentacji liczb oraz możliwe błędy w wykorzystywanych bibliotekach wyniki obliczeń mogą być niepoprawne.
Dane zamieszczone są bez jakiejkolwiek gwarancji co do ich dokładności, poprawności, aktualności, zupełności czy też przydatności w jakimkolwiek celu.

Ta witryna wykorzystuje dane z serwisu Wikipedia na podstawie licencji CC BY-SA 3.0 Unported License.