Ładowarki do iPhone - przegląd. Zadbaj o pełną baterię w swoim telefonie!

Ładowarki do iPhone - przegląd. Zadbaj o pełną baterię w swoim telefonie!

Nie zanosi się na to, żeby baterie w telefonach stały się pojemniejsze. Na drodze stoją bariery konstrukcyjne, a każdy przecież chce mieć lekki i smukły smartfon. Zamiast większych akumulatorów rozwijane są technologie szybkiego ładowania, żeby po prostu szybciej odzyskiwać energię. To naprawdę istotna różnica czy telefon ładuje się na przykład 40 minut, czy może dwie godziny. A to w dużej mierze zależy od używanej ładowarki. Masz iPhone’a i zastanawiasz się, jaką ładowarkę kupić? Zobacz nasz przegląd!

Ładowarki do iPhone’a – co warto wiedzieć?

Apple już kilka lat temu zszokował wielu użytkowników, informując, że będzie sprzedawał telefony bez słuchawek i ładowarek. W ten sposób każda kolejna wymiana telefonu na nowszy model nie wiąże się z otrzymaniem nowego urządzenia do uzupełniania energii. Z punktu widzenia ekologii to na pewno dobry krok. Rzeczywiście często nowa ładowarka co rok albo co dwa lata wcale nie jest potrzebna. Co więcej, zamiast korzystać z ładowarki narzuconej przez producenta, można wybrać samodzielnie, dopasowując produkt do potrzeb i budżetu.

Co decyduje o tym, jak szybko ładuje się telefon? Kluczowe są trzy elementy:

  • kostka wpinana do gniazdka sieciowego;
  • kabel z końcówką pasującą do telefonu;
  • obsługa technologii szybkiego ładowania Power Delivery, którą określa się także skrótem jako USB-PD.

Ładowarki spełniające te kryteria oferuje wielu producentów, dlatego nie ma przymusu do korzystania z urządzeń firmowanych przez Apple. Warto jednak dokładnie przeczytać specyfikację, żeby mieć pewność, że uzupełnianie energii na pewno będzie przebiegać odpowiednio szybko. Moc ładowania określa się w watach (W). Przykładowo ładowarka 15 W będzie ładować wolniej niż ładowarka 45 W.

Ładowarki do iPhone’a – polecane modele

Znasz już najważniejsze informacje o ładowaniu smartfonów marki Apple. Jeśli uważasz, że Twój obecny sprzęt jest zbyt powolny, co w przypadku modeli sprzed kilku lat jest bardzo prawdopodobne, warto rozejrzeć się za czymś nowym i bardziej efektywnym. Poniżej znajdziesz listę polecanych ładowarek, dzięki którym iPhone znacznie szybciej odzyska 100% mocy!

  • Ładowarka sieciowa HAMA 1x USB-C Power Delivery 1x USB-A QC Mini 45W – potężna ładowarka wyposażona w dwa porty USB, dzięki czemu można ładować dwa urządzenia jednocześnie. Bardzo przydatna w podróży, gdy masz do dyspozycji jedni gniazdko, a chcesz jednocześnie uzupełnić akumulator w smartfonie i w tablecie. Maksymalna moc ładowania to aż 45
  • Ładowarka sieciowa HAMA Mini 20W PD/QC (1X USB-C, 1X USB-A) – to również podwójna ładowarka, lecz o mniejszej mocy. Maksimum jej możliwość to 20 W w jednym porcie i 18 W w drugim. Obsługuje oczywiście technologię Power Delivery.
  • Ładowarka sieciowa ISY IWC-4100 – prosty i tani sprzęt, w sam raz do ładowania smartfona ze złączem Lightning. Jest lekka, kompaktowe i nie zajmuje dużo miejsca. Kable ma długość 1,2 metra.

Każda z opisanych ładowarek szybko postawi twój iPhone na nogi. Co jednak robić, aby poziom naładowania baterii nie spadał tak szybko do krytycznego poziomu? Zarządzanie akumulatorem to prawdziwa sztuka, ale można się tego nauczyć. Chcąc zużywać na co dzień mniej energii, warto zweryfikować poziom jasności w swoim telefonie, wyłączyć niepotrzebne aplikacje, a także funkcje Wi-Fi i Bluetooth w czasie, gdy nie korzystamy z tych modułów. Prawdziwym pożeraczem prądu jest także funkcja geolokalizacji. Jeśli zatem jej nie potrzebujesz w danym momencie, dobrym pomysłem będzie wyłączenie jej w ustawieniach.

Zobacz wszystkie dostępne ładowarki do iPhone'ów w sklepie MediaMarkt. Przeczytaj recenzje, by dowiedzieć się, które z nich są warte uwagi. Taki sprzęt powinien być niezawodny, dlatego dobrze przemyśleć zakup, by móc w pełni wykorzystać jego możliwości.

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
2 + 7=

Ze względu na ograniczoną dokładność reprezentacji liczb oraz możliwe błędy w wykorzystywanych bibliotekach wyniki obliczeń mogą być niepoprawne.
Dane zamieszczone są bez jakiejkolwiek gwarancji co do ich dokładności, poprawności, aktualności, zupełności czy też przydatności w jakimkolwiek celu.

Ta witryna wykorzystuje dane z serwisu Wikipedia na podstawie licencji CC BY-SA 3.0 Unported License.